2015-16 Wartburg Choir Members

Soprano 1
Rebecca Bennett, Denver, Colo.
Madelyn Carlson, Cedar Rapids
Sammie Hallgren, Minneapolis
Erin Henderson, Edina, Minn.
Coryn Jacobson, Maple Grove, Minn.
Emily Meeker, Altoona
Ellen Opperman, Strawberry Point
Taylor Peek, Albert Lea, Minn.
Emily Smith, Stevens Point, Wis.
Mackenzie Walsh, San Antonio, Texas

Soprano 2
Ally Diercksen, Manchester
Jesslyn Hall, Washburn, N.D.
Elizabeth Jewitt, Round Lake Heights, Ill.
Stephanie Keiper, Cedar Rapids
Megan Lang, Independence
Molly Savage, Princeton, Minn.
Abby Schott, Liberty, Miss.
Casey Schroeder, St. Louis
Kayla Wiley, Denver
Rachel Zumwalt, Indianola

Alto 1
Hannah Crumpton, Manchester
Alexis Finder, Tripoli
Hannah Grimm, Ely
Caitlin Hanson, Sioux City
Lindsay Heinen, Eldridge
Holly Koffron, Solon
Kayla Kuethe, Clive
Caria Philgreen, Manchester
Lexi Plumb, Spirit Lake
Haley Rudd, Manchester

Alto 2
Emily Banwart, Algona
Katherine Bomgaars, Sheldon
Hannah Bryant, Eldridge
Libby DeJardin, Eau Claire, Wis.
Amanda Halvorson, Cedar Rapids
Kamryn Kronschnabel, La Porte City
Madalynn McKelvey, Ottumwa
Greta Nelson, Northfield, Minn.
Abby Singleton, Indianola
Amanda Wright, La Crescent, Minn.

Tenor 1
Tim Baird, Denver, Colo.
Mitchell Bluml, Marion
Mark Fakler, Emmetsburg
Ryan Henkel, Graymont, Ill.
Andrew Hoyt, Grimes
Justin Ladage, Tripoli
Drew Peeler, Indianola
Ethan Pruisman, Mason City
Alex Shockley, Cedar Falls
Trenton Teske, New Providence
Blaine Woodson, Ossian

Tenor 2
Riley Anderson, Cedar Rapids
Justin Beals, Indianola
Jacob Bennett, Ellsworth
Cory Brannaman, Mount Vernon
Brady Frieden, Donahue
Caleb Milius, Denver
Jackson Rohweder, Champlin, Minn.
Micah Russell, Mount Vernon
Tristen Sima, Cambridge, Minn.
Mitchell Stover, Gilbertville
Drew Vitale, Hiawatha

Bass 1
Wes Carlson, Cedar Rapids
Tyler Davis, Urbandale
Noah Dwyer, Cedar Rapids
Jake Huntley, Dodge Center, Minn.
Nathan Lange, Stewartville, Minn.
Leif Olson, Rosemount, Minn.
Brett Schwickerath, Parkersburg
Elliott Stern, St. Paul, Minn.
Tanner Stutzman, Mount Pleasant
Tyler Vogel, Oelwein
Nicholas Walther, Albert Lea, Minn.

Bass 2
Garrett Carlston, Mount Pleasant
Angelo DeNubbila, Barranquilla, Colombia
Chris Hale, San Antonio, Texas
Tyler Hoey, Jesup
Adam Kurt, Independence
Gunnar Lenzen, Cedar Rapids
Caleb Maughan, Albia
Ben Olson Coon, Rapids, Minn.
Anthony Piscopo, Clear Lake
Zach Schulz, Independence
Landon Stalzer, Story City
Ethan VanderWoude, Pipestone, Minn.